Największy ruch medialny w social media podczas weekendu 11-13.05 wygenerował hashtag #MarszWolności. Wysokie zainteresowanie uzyskał również Ryszard Petru za sprawą decyzji o opuszczeniu szeregów Nowoczesnej. Oprócz tego popularność zyskiwały nowe doniesienia w sprawie Stanisława Gawłowskiego.

Ryszard Petru

W piątek Ryszard Petru oficjalnie ogłosił, że opuszcza szeregi ugrupowania, które tworzył. Nie oznacza to jednak jego końca w polityce – sam zainteresowany zapowiedział co prawda, że nie będzie tworzył nowej partii przed wyborami samorządowymi, ale jednocześnie na swoim Twitterze zaprosił do kontaktu w sprawie współpracy. Zasięg i wzmianki dla hasła “Petru”:

Największe zasięgi w tym temacie notowały profile informacyjne.

Oprócz komunikatów informacyjnych, widoczne były wpisy negatywne wobec postaci Ryszarda Petru.

#MarszWolności

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wolności organizowany przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Komitet Obrony Demokracji. Motywami przewodnimi manifestacji były m.in.: demokracja, konstytucja, wolne wybory i niezawisłość Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów. Hashtag ten uzyskał bardzo wysokie zainteresowanie w social media.

Największe zasięgi w obrębie tego hashtaga uzyskiwały profile związane z opozycją, a także te nastawione negatywnie wobec strony rządzącej.

Wśród wypowiedzi dominowały komunikaty informacyjne związane z demonstracją, a także relacje z jej przebiegu.

Stanisław Gawłowski

Według informacji podanej przez Radio Szczecin, w mieszkaniu należącym do Stanisława Gawłowskiego miała mieścić się agencja towarzyska. Wiadomość została jednak częściowo zdementowana – dziennikarze innych redakcji dotarli do kobiety, która wynajmuje lokal. Według jej relacji w mieszkaniu spotykała się ona z mężczyznami w układach sponsorskich, nie było natomiast mowy o zorganizowanej agencji. Właściciele mieszkania mieli o niczym nie wiedzieć. Zasięg i wzmianki dla hasła “Gawłowskiego”:

Największe zasięgi w tym temacie osiągały profile informacyjne. W top wpływu widoczne były także zarówno głosy przychylne opozycji, jak
i te wobec niej krytyczne.

W temacie tym widoczne były żywe spory polityczne. Pojawiały się także wpisy negatywne wobec Stanisława Gawłowskiego.

Komentarz

Każdy z prezentowanych tematów szczyt swojej popularności miał w innym dniu weekendu. Ryszard Petru uzyskał umiarkowane zainteresowanie społeczności internetowej, ale w województwie świętokrzyskim przyciągał najwięcej uwagi. Popularność Stanisława Gawłowskiego była raczej przeciętna. W skali całego kraju natomiast zdecydowanie dominował Marsz Wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here