Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz zjawiska “fake news” w polityce. Zapraszamy do lektury.

Konserwatyści mają dość Twittera. Przechodzą na inną platformę

tvp.info, 20 listopada 2020 r. Wybory w USA oraz działania Twittera ws. dezinformacji (np. oznaczanie wpisów prezydenta Trumpa jako wprowadzających w błąd) spowodowały skokowy wzrost liczby użytkowników amerykańskiego serwisu Parler, stającego się alternatywą dla Twittera. W środę do portalu dołączyła córka prezydenta USA Ivanka Trump.

Doradczyni prezydenta stała się najnowszym znanym użytkownikiem serwisu, dołączając do szeregu konserwatywnych polityków i publicystów, jak senator Ted Cruz czy najpopularniejszy komentator telewizji Fox News Sean Hannity. Na Parlerze są też już i celebryci, jak np. Kristie Alley czy Scott Baio. W ślad za znanymi postaciami podążyły miliony zwykłych użytkowników. Czytaj więcej…


Sondaż. Rząd nie radzi sobie z pandemią. Rośnie krytyka

rp.pl, 24 listopada 2020 r. Już 57 proc. respondentów pytanych przez Kantar dla TVN i TVN24 źle ocenia działania rządu w walce z epidemią koronawirusa. Od czerwca odsetek krytyków wzrósł o 15 pkt. proc.

Wśród pytanych o ogólną ocenę działań rządu zmierzających do ograniczenia skutków epidemii koronawirusa zdecydowanie złą opinię na ten temat ma 26 proc. ankietowanych. “Raczej źle” działania rządu ocenia 31 proc. pytanych. “Zdecydowanie dobrze” decyzje rządu ocenia zaledwie 9 proc. ankietowanych. “Raczej dobrze” – 29 procent. Nie ma zdania na ten temat 5 proc. pytanych. Czytaj więcej…


Niedzielski: przygotowujemy się na styczeń, żeby wprowadzić proces masowego szczepienia

onet.pl, 24 listopada 2020 r. – Wybór zawsze będzie należał do osoby, która się na to zdecyduje – mówił o szczepieniach na koronawirusa minister zdrowia Adam Niedzielski w Polskim Radiu Trójce.

– Przygotowujemy się na styczeń, żeby wprowadzić proces masowego szczepienia. Nie będzie obowiązkowego szczepiania, wybór zawsze będzie należał do osoby, która się na to zdecyduje – zaznaczył szef MZ.

Niedzielski powiedział, że w umowach dot. szczepionek na koronawirusa “mamy zabezpieczone tyle dawek, żeby wyszczepić wszystkich dorosłych Polaków”. Podkreślał w Trójce, że nikt nie będzie zmuszony do szczepienia się.

– Chcemy dać wolny wybór, nie jest też tajemnicą, że ludzie mają wątpliwości, bo jest to nowa szczepionka. Chcemy dać gwarancję bezpieczeństwa i chcemy przede wszystkim przekonywać – mówił Niedzielski. Czytaj więcej…