To prawdziwi patrioci chronią Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Nie prezydent. Podobno wielu zwolenników obecnego prezydenta uważa się za niezrównanych patriotów. Z pewnością MAGA są bardziej patriotyczni niż przedstawiciele pozostałych opcji politycznych.

Istnieje jednak kilka powodów, które mogą sceptycznie nastawić nas do wielkich patriotów MAGA.

1. Obnoszenie się z flagą narodową oraz przesadne demonstrowanie szacunku do niej nie jest tak naprawdę patriotyzmem. Jest to tani i łatwy patriotyzm.

2. Ignorowanie artykułu II Konstytucji, że Założyciele zamierzają ograniczyć władzę prezydencką, nie jest patriotyzmem.

3. Oklaskiwanie tego, że prezydent ignoruje Kongres, którego Założyciele mieli na celu jak najlepiej reprezentować ludzi, i wydaje publiczne pieniądze na coś, czemu sprzeciwia się Kongres, nie jest patriotyzmem.

4. Umożliwienie prezydentowi ignorowania prawa, które sprawia, że amerykańska demokracja jest tak trwała, nie jest patriotyzm.

5. Twierdząc, że ogólnie przyjęte zasady nie obowiązują prezydenta, ponieważ jest on odnoszącym sukcesy miliarderem i „nie politykiem” oraz dopingowanie go, gdy podważa instytucje państwa, szydzi z przyzwoitości i uczciwości, drwi z każdego, kto ośmieli się mu przeciwstawić i dzieli naród dla podbudowania swojego ego i zysku politycznego, nie jest patriotyzmem.

6. Atakowanie Amerykanów, którzy nie zgadzają się z prezydentem, nie jest patriotyzmem.

7. Atakowanie wolnej prasy, która pociąga prezydenta do odpowiedzialności, nie jest patriotyzmem.

8. Atakowanie demokratów i liberałów za kwestionowanie postępowania prezydenta, to nie patriotyzm.

9. Atakowanie organów ścigania za to, że egzekwują przestrzeganie prawa przez prezydenta i jego zwolenników, nie jest patriotyzmem.

10. Dopuszczenie sfałszowanych wyborów w celu ochrony uprzywilejowanych polityków, aby utrudnić niektórym Amerykanom głosowanie (np. ubogim lub mniejszościom), nie jest patriotyzmem.

11. Nienawiść do rządu i pracowników rządowych w zależności od tego, kto sprawuje władzę, nie jest patriotyzmem.

12. Obrona prezydenta podającego fałszywe dane na temat narodowej sytuacji kryzysowej polegającej na fałszywym kryzysie opartym na fałszywych faktach, aby spełnić fałszywą deklarację składaną podczas kampanii, nie jest patriotyzmem.

13. Demonizacja niektórych imigrantów i osób ubiegających się o azyl i wyolbrzymianie ich zagrożenia dla narodu, nie jest patriotyzmem.

14. Obrona wszystkiego, co robi prezydent i domaganie się dla niego szacunku bez względu na to, co robi – nawet gdy obraża i oczernia przyzwoitych Amerykanów i czerpie radość nawet z braku szacunku dla urzędu – nie jest patriotyzmem.

15. 57 proc. Amerykanów oraz 62 proc. niezależnych, którzy zadeklarowali, że zdecydowanie nie będą głosować na Trumpa w wyborach w 2020 r., uważa się za nie mniej patriotycznych niż 30 proc. tych, którzy twierdzą, że zagłosują na obecnego prezydenta ponownie.

Wiele MAGA-ów sprzeciwiłoby się zapewne kwestionowaniu ich niesamowitego patriotyzmu. Głosowanie w każdych wyborach, miłość do swojego kraju, wiara w system konstytucyjny, stanie na baczność podczas hymnu narodowego, to oznaki patriotyzmu. Robienie tego nie znaczy jednak, że jest się bardziej patriotycznym niż jakikolwiek inny Amerykanin. Sugestia, że jesteś bardziej patriotyczny, byłaby szczytem niepatriotyczności.