W dniu 20.11.2017r na naszym blogu ukazała się analiza, w której pojawiły się dane wskazujące zasięgi i liczby wzmianek w sieci dotyczące akcji #dobre2lata. W analizie znalazła się informacja, że ww. akacja uzyskała zasięg w Internecie na poziomie maksymalnym 3 miliony. Jest to informacja nieprawdziwa i podana przez nas omyłkowo. Faktyczny zasięg maksymalny wyniósł ponad 8mln,

a zasięg łączny uzyskany w dniach 13.11.2017 – 20.11.2017 uzyskał 16mln.

Błąd powstał z powodu niewłaściwego odczytania danych przez naszego analityka. Specyfiką każdego systemu do monitorowania sieci jest fakt, że potrzebuje czasu by zaktualizować pobierane dane. Ukazane błędne liczby zostały wprowadzone zaraz po stworzeniu projektu jednak, aby dane były poprawne analityk powinien odczekać około 2-3 godzin do czasu dokonania pełnej aktualizacji.

W tym przypadku tak się nie stało, za co w imieniu swoim oraz całego zespołu serdecznie przepraszam. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że przed publikacją powyższej analizy publikowaliśmy poprawne dane dotyczące akcji #dobre2lata, a na chwilę obecną wspomniana analiza została trwale usunięta z naszego bloga.

Michał Fedorowicz