Twitter wprowadzi wkrótce poważne zmiany w rdzeniu portalu, mające na celu spełnienie wcześniejszej obietnicy firmy – „uzdrowienia konwersacji”. Firma wprowadza również nowe funkcje do ulepszania zdjęć i wideo w aplikacji, starając się zachęcić użytkowników do większego wykorzystywania kamer na smartfonach.

W ostatnim czasie firma oficjalnie przedstawiła prototyp aplikacji Twitter, który platforma nazywa „twttr”, na cześć pierwszego tweeta dyrektora generalnego i współzałożyciela Jacka Dorseya. Prototyp zawiera szereg zmian w sposobie działania i w wyglądzie Twittera, koncentrując się na nowym formacie do rozmów.

Aplikacja jest w fazie publicznych testów beta, a niektóre z testowanych zmian mogą ostatecznie nie zostać wdrożone. Warto zauważyć, że jedną z poważniejszych testowanych zmian jest całkowite ukrycie informacji o liczbie interakcji pod postem, które będzie widoczne dopiero po dotknięciu palcem. Zmiana ta ma uczynić korzystanie z portalu bardziej przyjaznym. Wbrew doniesieniom mediów nie jest testowane całkowite zakrycie liczb związanych z zaangażowaniem.

„W rzeczywistości pracujemy także nad zmianą produktu i zmianą polityki w celu poprawy jakości rozmów” – powiedział Keith Coleman, szef działu produktów konsumenckich na Twitterze. Zwrócił uwagę również na skuteczniejsze egzekwowanie przestrzegania zasad, w tym usuwanie kont podejrzanych o fałszerstwa i teorie spiskowe.

Twitter wprowadził również zmiany dotyczące ulepszania zdjęć oraz wideo, dzięki czemu użytkownicy będą mogli publikować fotografie, filmy i transmisje na żywo w lepszej jakości.

Aktualizacja trwała rok. Jest to pierwsza duża aktualizacja od 2016 roku dotycząca zdjęć, a dzięki niej użytkownicy zauważą, że funkcja aparatu jest teraz łatwiej dostępna w aplikacji: wystarczy przesunąć w lewo od osi czasu. Użytkownicy mogą dodawać do zdjęć, filmów lub transmisji na żywo jeden z sześciu różnych kolorów, a także podpisy, lokalizacje i hashtagi.

Nowa funkcja aparatu jest także „inteligentna”.

„Wie, gdzie jesteś i co się wokół ciebie dzieje i zasugeruje dodanie odpowiedniego hashtaga” – powiedział Coleman.

Nowe funkcje są podobne do tych, które użytkownicy znajdują na Instagramie i Snapchacie. Twitter ma nadzieję, że wprowadzone zmiany pozwolą użytkownikom zamieszczać na platformie więcej filmów, zdjęć i transmisji na żywo. Wprawdzie w ciągu ostatniego roku liczba umieszczanych na Twitterze zdjęć dwukrotnie wzrosła, ale udostępnianie ich „było dla użytkowników dużym utrudnieniem”.

Źródło: nbcnews.com